Životopis vzor pro Word

Už vás nebaví sedět doma nad počítačem a přemýšlet, jak správně napsat životopis ve Word dokumentu? Ani to dělat nemusíte, protože k dispozici je celá řada vzorů, podle nichž je možné napsat správně životopis ve Wordu. Co je ale vlastně cílem životopisu?

V první řadě bych měl životopis vzbudit zájem. Pravdou je, že zaměstnavatel se s vámi poprvé neosobně setkává právě prostřednictvím životopisu a vlastně je takovým rozhodujícím faktorem, abyste na jeho základě byli pozváni na pohovor.

I z tohoto důvodu není jednoduché jej správně napsat a vměstnat do něj vše, co je důležité pro danou pozici. S informacemi byste to ale neměli přehánět. Pokud máte bohatou pracovní i brigádní minulost, pak vždy životopis upravte podle toho, na jakou pozici se aktuálně hlásíte. Resp. máte-li zájem pracovat na přepážce v bance, s penězi umíte manipulovat a již jste tuto práci vykonávali, pak nemusíte do životopisu uvádět, že jedním z vašich předchozích zaměstnání bylo uklízení komerčních prostor. Nikdy byste ale neměli lhát a to už jen z toho důvodu, že budoucí zaměstnavatel může požadovat reference z vašeho předchozího zaměstnání.

Životopis ve Wordu navíc můžete velmi snadno upravit, uložit a následně jej vložit jako přílohu do emailu společně s motivačním dopisem.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Náležitosti životopisu a označen , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.