Práce pro absolventy

Vysoké škole jste dali sbohem? Pokud ano, pak vás čeká hledání vašeho budoucího zaměstnání, díky kterému nejen že získáte pěknou řádku zkušeností ve svém oboru, ale hlavně si vyděláte peníze. Mnohdy to ale není ani zdaleka tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Mnozí absolventi budou mít velké štěstí a práci najdou během prvních dní. Konkurence je ale poměrně vysoká a je tak i velká pravděpodobnost, že první kroky nebudou směřovat do práce, ale spíš na úřad práce.

Přihlásit se ihned po absolvování studií na úřad práce je rozhodně dobrý nápad, pokud nemáte práci. A to jen z toho důvodu, že si nebudete muset zcela sami hradit pravidelně zdravotní pojištění. Každému nově přihlášenému navíc úřad práce poskytne poradenství a to nejen v rámci toho, jak si práci hledat a kde, aby bylo hledání úspěšné, ale poskytne i pomoc s vypracováním životopisu. Mimo jiné úřad práce každému přihlášenému nabídne práci, kterou je možné odmítnout, není-li dle představ absolventa. Nabídky práce je možné sledovat hlavně na internetu, kde je nespočet nabídek na různé pracovní pozice a v různých oborech. Na nabídky je pak nutné odpovědět jak životopisem, tak i motivačním dopisem, pokud je vyžadován.

Je třeba myslet i na fotografii, která je mnohdy požadována společně s vypracovaným životopisem. Fotografie by měla být pasová, nikoli z dovolené a podobně.

Komentáře jsou uzavřeny.