Práce v Praze

Hledání práce je vždy obtížné a navíc i časově náročné. A to nejen v Praze, ale i v jakémkoli jiném městě. Pravdou je, že Praha přináší největší počet volných pracovních míst, ale i co do konkurence je to v Praze v tomto směru složité. Rady a tipy, jak si nejlépe hledat práci jsou sice perfektní a lze podle nich postupovat, ale práci jako takovou vám rozhodně nenajdou. Proto je třeba vzít celou situaci pevně do svých rukou a s hledáním začít co nejdříve. Jak na to?

Prvním a hlavně snadno dostupným řešením je, pokud budete jednotlivé inzeráty na internetu pravidelně – každý den, procházet.

Je třeba se zaměřit na takové inzeráty, které jednak odpovídají vašemu zájmu, ale i možnostem nebo vzdělání. Naprostou samozřejmostí je správně napsaný životopis a motivační dopis – pokud je vyžadován, což by vždy mělo být uvedeno v inzerátu. Nezapomeňte, že pokud budete odpovídat na inzerát, pak i v tomto směru si dejte pozor a to nejen na skladbu vět, ale případně i na pravopis.

Internet ale není ani zdaleka jediným zdrojem, kde je možné hledat práci v Praze. Na škodu není ani hledání práce prostřednictvím svých přátel – dvojnásobek to platí v případě, že neradi vstupujete do zcela neznámého prostředí a na vlastní pěst.

Komentáře jsou uzavřeny.