Strukturovaný životopis vzor

Strukturovaný životopis, jak již zde bylo několikrát řečeno, je vyžadován zaměstnavatelem nejčastěji. Navíc je dokumentem, který vám otevře dveře na pohovor a tak už musíte převzít situaci a veškeré snažení pevně do svých rukou.

Samozřejmě, že se na pohovor musíte dostatečně připravit, ale příprava začíná právě vypracováním životopisu. Nezapomeňte, že veškeré údaje, které do něj napíšete, by měly být pravdivé a na základě referencí by si je měl zaměstnavatel ověřit, pokud vás na danou pozici přijme nebo se rozhoduje vás přijmout.

Pochopitelně byste se měli držet několika zásad:

  • strukturovaný životopis by měl mít maximálně 2 strany
  • strukturovaný životopis musí být stručný a přehledně napsaný
  • mějte vždy připravenou pasovou fotografii
  • životopis je vhodné mít zpracovaný v jazyce, který jste studovali
  • uvádějte do životopisu jen pravdu

Přehlednost životopisu je velmi důležitá. Pokud se zaměstnavatel nebo personalista v tom, co je napsáno nevyzná, pak je až 90% pravděpodobnost, že váš životopis bude jedním z těch, které rovnou vyhodí do koše. Vzorů a návodů, jak správně napsat strukturovaný životopis najdete na internetu nespočet. Stačí je jen stáhnout, napsat podle nich vlastní životopis a o celý proces je za vámi. Navíc se můžete spolehnout i na formuláře online, které ani nemusíte stahovat. Prostě a jednoduše vyplníte jednotlivá políčka, uložíte do počítače a vytisknete. Jen řekněte, je snad něco jednoduššího?

 

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Životopis online vzory a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.